Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Alicja w Krainie Muzycznej Magii

Multimedialny spektakl muzyczny dla dzieci w wieku 5-12 lat. Akcja "Alicji" rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna.

Dzięki sympatycznej Alicji publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawia się m.in.: Skrzypek na dachu - Zbigniew Wodecki oraz dobra wróżka Polihymnia - Małgorzata Ostrowska. Zaś na scenie: Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton i tytułowa Alicja. Towarzyszy im zespół kameralny Filharmonii Futura.

Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. W świat muzycznej terminologii wprowadza widzów Profesor Nuta. Dodatkowo, podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje różnorodne style muzyczne oraz zapoznaje się z instrumentami i literaturą muzyczną. Czas trwania ok. 70 min.

https://www.youtube.com/watch?v=mK1tSxWeGvk


Scenariusz, muzyka, reżyseria: Mikołaj Blajda, produkcja: Sylwia Lorens. Obsada:

na scenie:
Alicja: Marysia Hajto/Hania Malinowska
Atonalia: Sylwia Lorens
Tryton: Kajetan Wolniewicz
Królik Raper: Piotr Franasowicz
Kapelusznik Jazzman: Leszek "Hefi" Wiśniowski
Zespół kameralny Filharmonii Futura

na ekranie:
Skrzypek na dachu: Zbigniew Wodecki
Księżna Polihymnia: Małgorzata Ostrowska
Księżna Zofia: Ewa Romaniak
Profesor Nuta, Wirus, Robotron, Dyrygent: Mikołaj Blajda
Skrzypek orkiestrowy: Leszek Dzierżęga
Wiolonczelistka: Alicja Dzierżęga.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
07 listopada 10:00 Wrocław, Teatr Polski
BILETY
07 listopada 18:30 Wrocław, Teatr Polski
BILETY

Balonowe Show czyli Funny Balls Show

Interaktywne widowisko balonowe dla całej rodziny, czyli FUNNY BALLS SHOW

Rodzice doskonale wiedzą, że dmuchany balonik wywoła uśmiech na buzi każdego dziecka! A jaka będzie reakcja maluchów, gdy w jednej chwili zobaczą setki, a nawet tysiące balonów we wszystkich kolorach tęczy? Balonolandia to zaczarowana kraina, w której wszystko może się zdarzyć! Balonowe kostiumy, balonowa scenografia, balonowe dekoracje – tego w Polsce jeszcze nie było!

W bajecznym świecie czekają na Was przygody króla Szarla, księżniczki Szarlotty, latającego smoka i jego niezwykłych przyjaciół. Olbrzymi balonowy zamek, a za nim wodospad wykonany z kilkudziesięciu błękitnych baloników i gigantyczne balony z niespodzianką w środku, które w towarzystwie zabawnych mimów i szalonych klaunów, wirują w rytm muzyki na scenie. Oryginalne postaci, cyrkowe triki i sztuczki, akrobaci na piłkach, interaktywne zabawy, w które angażowana jest widownia, a wszystko to zamknięte w 70 minutach doskonałej historii z balonami w roli głównej!

Funny Balls Show – bajeczne widowisko teatralne,
w którym zobaczycie ponad 5 000 balonów
w wyjątkowych kolorach i niespotykanych dotąd kształtach!

Agencja koncertowa „Pan Koncert” zaprasza na międzynarodowe widowisko dla dużych i małych „Funny Balls Show”, w którym spełniają się najpiękniejsze sny, a marzenia najmłodszych stają się rzeczywistością! Tu dzieją się rzeczy niezwykłe, tu radość nie schodzi z dziecięcych twarzy! Przybywajcie więc do magicznej Balonolandii i bawcie się z nami!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
04 grudnia 09:00 Warszawa, PALLADIUM
BILETY
04 grudnia 18:30 Warszawa, PALLADIUM
BILETY
06 grudnia 18:30 Lublin, Lubelski Park Naukowo Technologiczny
BILETY
09 grudnia 12:00 Gdynia, Sala Koncertowa Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A.
BILETY
10 grudnia 10:00 Konin, Aula w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym
BILETY
10 grudnia 18:30 Konin, Aula w Centrum Wykładowo-Dydaktycznym
BILETY
11 grudnia 10:00 Gdańsk, Scena Teatralna w Domu Technika NOT
BILETY
11 grudnia 18:30 Gdańsk, Scena Teatralna w Domu Technika NOT
BILETY
12 grudnia 10:00 Bydgoszcz, Kinoteatr Adria
BILETY
12 grudnia 18:30 Bydgoszcz, Kinoteatr Adria
BILETY
13 grudnia 18:30 Łódź, Teatr DOM
BILETY
14 grudnia 10:00 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY
14 grudnia 18:30 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY
15 grudnia 14:00 Kalisz, Hala Widowiskowo - Sportowa
BILETY
16 grudnia 12:00 Katowice, Pałac Młodzieży
BILETY

Show Szalonych Naukowców

SHOW SZALONYCH NAUKOWCÓW, CZYLI EDUKACYJNE SHOW DLA DZIECI 7-12 LAT

Barwne widowisko o naukowych perypetiach niezwykłych bohaterów:
Człowieka-Robaka, Igreka, Niny i Profesora Trauta.
Szaleni Naukowcy to emocjonujący pokaz eksperymentów z różnych dziedzin wiedzy, podczas którego młodzi widzowie zobaczą spektakularne doświadczenia chemiczne, poznają zasady rządzące planetami i znajdą odpowiedzi na nurtujące pytania naukowe.
Czas trwania: 70 minut
Podróż do fascynującego świata kolorowych probówek, buchającej piany, pośród menzurek czy magnesów odkryje nowe pasje i będzie fantastyczną, zapamiętaną na długie lata przygodą. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych metod edukacyjnych i pełne humoru widowisko, które nie tylko zachwyci kreatywnym wykonaniem, ale z pewnością rozbudzi wyobraźnię każdego młodego naukowca! Ponieważ spektakl ma charakter rozrywkowy, to – choć tłumaczymy widzom zasady realizacji każdego z eksperymentów – nie zagłębiamy się w szczegółowe wyjaśnienia fizyki i chemii. W programie znalazły się m.in.:
Szalona Piana: Reakcja egzotermiczna rozkładu nadtlenku wodoru z towarzyszeniem piany. Bardzo wyrazisty eksperyment, któremu towarzyszą setki litrów kolorowej piany!
Ciekły azot: Szereg eksperymentów wykazujących właściwości ciekłego azotu i innych gazów. Zmniejszenie i zwiększenie objętości, szybkie zamrażanie znajomych przedmiotów oraz substancji. Mgła na stole i ogromny wybuch azotowy to tylko niektóre z atrakcji!
Cewki Tesli: Szereg eksperymentów z niezwykle rzadko spotykanymi urządzeniami, generującymi wysokiej częstotliwości wyładowania elektryczne (zamek błyskawiczny). Jonizacja gazów i ich blask. Przesyłanie energii na odległość, pojęcie błyskawicy. Człowiek jako antena emitera. Zmiana koloru absolutorium z pomocą jonów chemicznych soli. Kolorowa plazma w zamkniętych przestrzeniach.
Theremin (instrument muzyczny, na którym graj się bez dotyku): Pierwszy muzyczny elektroinstrument (1918 rok). Historia, zasada działania, prezentacja gry na instrumencie.
Pokaz lazerów

BOHATEROWIE:
Człowiek-Robak. W dzieciństwie zmuszany do zajmowania się naukami ścisłymi oraz muzyką, których szczerze nienawidził. Zapragnął więc zemścić się, niszcząc wszystkie laboratoria i instrumenty muzyczne, rujnując dorobek naukowy, a tym samym całą ludzkość.
Pomocnik Człowieka-Robaka – Igrek (Y) Wykonuje eksperymenty i konstruuje urządzenia naukowe z własnej ciekawości, nieświadomie realizując plan Człowieka-Robaka, zmierzający do zrujnowania ludzkości. Stopniowo przechodzi na stronę Szalonych Naukowców.
Nina. Przedstawicielka Szalonych Naukowców, biorąca aktywny udział w eksperymentach i tworzeniu wynalazków. Jej genialne pomysły okazują się zwykle strzałem w 10! Marzy o tym, by – wykorzystując rozwiązania naukowe – uszczęśliwić całą ludzkość.
Professor Traut. Szalony Naukowiec, który wykorzystuje wiedzę oraz możliwości techniki do tworzenia nowatorskich urządzeń i spektakularnych efektów. Gra na niezwykłych instrumentach muzycznych.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
20 listopada 09:30 Warszawa, Aula Wyższej Szkoły Menedżerskiej
BILETY
20 listopada 18:30 Warszawa, Aula Wyższej Szkoły Menedżerskiej
BILETY
21 listopada 10:00 Toruń, Aula UMK
BILETY
21 listopada 18:30 Toruń, Aula UMK
BILETY
22 listopada 10:00 Olsztyn, Aula Auditorium Maximum
BILETY
22 listopada 18:30 Olsztyn, Aula Auditorium Maximum
BILETY
23 listopada 10:00 Białystok, Aula Koncertowa WSFiZ
BILETY
23 listopada 18:30 Białystok, Aula Koncertowa WSFiZ
BILETY
24 listopada 16:30 Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
BILETY
26 listopada 10:00 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY
26 listopada 18:30 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY
27 listopada 10:00 Kalisz, Hala Widowiskowo - Sportowa
BILETY
27 listopada 18:30 Kalisz, Hala Widowiskowo - Sportowa
BILETY
28 listopada 18:30 Łódź, Teatr DOM
BILETY

Teatr Baniek Mydlanych - Tajemnica Bańki Szczęścia

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci i prezentuje nowy spektakl "Tajemnica Bańki Szczęścia",
w którym znów spotkamy się ze znanymi już bohaterami Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Czekają na nas Olbrzymie Bańki Mydlane w nowych kształtach i kolorach!
Bajeczny karnawał baniek mydlanych oraz niesamowita dawka humoru i dobrej energii dla całej rodziny, czyli interaktywne show w wykonaniu międzynarodowych artystów, które zabierze Was w zachwycającą podróż do krainy magii i kolorów!

Uczniowie magicznej "BUL-BUL SZKOŁY": urocza Mydlaneczka i jedyny w swoim rodzaju Bąbelek pilnie uczą się sztuki panowania nad bańkami mydlanymi. Pomaga im nauczycielka "BUL-BUL SZKOŁY" - Wróżka Czarodziejówna: pokazuje  magiczne sztuczki i zdradza poufne sekrety tworzenia kolorowych baniek. Dzięki niej, bańki - ku wielkiemu zachwytowi widzów - dosłownie ożywają w rękach bohaterów!

Bąbelek - młody wynalazca, nie porzuca jednak próby odkrycia TAJEMNICY BAŃKI SZCZĘŚCIA, utraconej wiele, wiele lat temu... Wciąż brakuje mu jednego tajnego składnika, który - jak się okazuje - jest przechowywany w kolbach i słoikach laboratorium Mistrza Bulbulogii Szkodliwej - Profesora Bulbulasa. Oznacza to, że Mydlaneczka i Bąbelek muszą zebrać całą zdobytą dotychczas wiedzę i udać się wraz z widzami na spotkanie z prawdziwą przygodą! Zmierzą się z Mistrzem  Bulbulasem, by wszystkie stworzone przez niego smutne, markotne i szare bańki zamienić w szczęśliwe!
Oczywiście, nie obejdą się bez pomocy dorosłych: genialny wykładowca Akademii Bańkowej Magii - Profesor Dziwadło czuwa nad nimi na Mydło-Skype i wspiera w najtrudniejszych zadaniach, a wyjątkowa Wróżka Czarodziejówna zaskakuje wszystkich swoim magicznym bańkowym deszczem. Ten spektakl otworzy przed widzami świat prawdziwych czarów i baśni, którą artyści stworzą na scenie...

Polecamy dla dzieci od 4 do 10 roku życia!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 października 18:30 Płock, Płock Szkoła Muzyczna
BILETY
02 października 09:00 Warszawa, PKiN, Sala Koncertowa (6 piętro)
BILETY
02 października 17:00 Warszawa, PKiN, Sala Koncertowa (6 piętro)
BILETY
02 października 18:30 Warszawa, PKiN, Sala Koncertowa (6 piętro)
BILETY
04 października 10:00 Bydgoszcz, Kinoteatr Adria
BILETY
04 października 18:30 Bydgoszcz, Kinoteatr Adria
BILETY
05 października 10:00 Gdańsk, Dom Technika NOT
BILETY
05 października 18:30 Gdańsk, Scena Teatralna w Domu Technika NOT
BILETY
06 października 15:00 Piła, RCK - Teatr Miejski
BILETY
07 października 15:00 Toruń, Aula UMK
BILETY
09 października 18:30 Lublin, Centrum Kongresowe Uniwersytetu Przyrodniczego
BILETY
10 października 18:30 Kielce, Wojewódzki Dom Kultury
BILETY
11 października 18:30 Łódź, Teatr DOM
BILETY
13 października 15:00 Kraków, Uniwersytet Jagielloński Auditorium Maximum
BILETY
15 października 10:00 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY
15 października 18:30 Wrocław, Sala Koncertowa Radia Wrocław
BILETY
16 października 10:00 Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
BILETY
16 października 18:30 Bielsko-Biała, Bielskie Centrum Kultury
BILETY